15.9 C
Ohrid
Friday, May 20, 2022

Честитка од градоначалникот на Ресен, Јован Тозиевски по повод Рамазан Бајрам

НАЈЧИТАНО

Почитувани верници од Исламска вероисповед, од мое лично име и од името на вработените во Општина Ресен, Ви го честитам празникот Рамазан Бајрам.
Ви посакувам овие празнични денови да ги минете во среќа, радост и хармонија во секој еден дом со вашите најблиски.
Да продолжиме и понатаму да ги унапредуваме нашите односи и нашето меѓусебно разбирање и почитување, само така може да имаме заеднички напредок во сите свери на животот.
Нека Ви е честит Рамазан Бајрам

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО