1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Челси не може да продава билети до крај на сезона

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Челси до завршување на оваа сезона нема да може да продава билети за домашните натпревари во Премиер лигата, објави официјалниот сајт на лондонскиот клуб.

Само сопствениците на сезонски билети ќе можат да присуствуваат на средбите на „Стемфорд Бриџ“ во Премиер лигата.
Воедно билети за двата меча од четвртфиналето од Лигата на шампионите против Реал Мадрид, за полуфиналето од ФА Купот против Кристал Палас ќе бидат достапни за купување.

Да потсетиме дека рестрикциите за Челси беа воведени од британските власти поради санкциите против сопственикот на клубот Роман Абрамович.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЕУ е стратешки приоритет на Владата, реформските процеси ќе се интензивираат

Европската Унија е стратешки приоритет на Владата. Владеењето на правото ќе остане во фокусот на институциите за брз напредок во преговорите. Вицепремиерката Славица Грковска во...

МВР – Извадок на дел од дневните настани 30.01.2023

На 29.01.2023 во 19.20 часот на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(40) од Прилеп. Тој...

Најмалку 28 загинаа, а 150 се повредени во Пакистан

Најмалку 28 лица загинаа, а повеќе од 150 се повредени во експлозија во џамија во пакистанскиот град Пешавар. Експлозијата се случи кога џамијата беше...
spot_img
spot_img
spot_img