8.4 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Чевли кои ќе бидат хит оваа пролет

НАЈЧИТАНО

Секој што во детството поминувал време со бабите, особено на помали места, знае дека во работната униформа на нејзината „баба“ имало задолжителни обувки – кломпи. Тие во текот на есента влегоа низ мала врата, но оваа пролет се очекува да ги гледаме почесто и почесто.

Кога станува збор за контроверзните трендови, во моментов ништо не е попопуларно од хиперудобните обувки. И иако „татините“ влечки со два ремени сè уште се во тренд, на нов модел му доаѓа крајот, поради што дефинитивно го доведуваме во прашање нашиот вкус. Прелистувајќи го Инстаграм и следејќи многу познати ѕвезди, знаеме дека кломпи ни доаѓаат на голема врата.

Можеме да кажеме и дека се пола кломпи, пола влечки, оваа најнова „грда обувка“ секако се појавува во многу #ootd хаштагови на социјалните мрежи.

Можеби звучи глупаво, но поради пандемијата, многумина го забележаа трендот на носење домашни стајлинзи од волнени комплети, преку тренерки и сега, овде, до удобни домашни влечки во кои ќе одиме на работа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО