22.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Чалханоглу: Оваа година Златан не направи буквално ништо и со ништо не ѝ помогна на екипата на Милан

НАЈЧИТАНО

Златан Ибрахимовиќ сака да биде секогаш центар на вниманието. Вака турскиот репрезентативец од редовите на Интер, Хакан Чалханоглу, ги искоментира провокативните пораки испратени кон него од страна на шведскиот ветеран и фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ.

– Оваа година Златан не направи буквално ништо и со ништо не ѝ помогна на екипата на Милан. Тој воопшто не ни играше. Но, тој прави сѐ за да привлече внимание кај навивачите. Така тој живее. А има 40 години. Јас кога ќе имам 40 години сигурно нема да се однесувам како него – рече Чалханоглу.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО