16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Цените на море дивеат, но плажата во Грција има понуда за која сите зборуваат

НАЈЧИТАНО

Туристичката сезона е во полн ек, а туристите веќе знаат дека, сметајќи на поскапувања, ќе мора да си го зголемат буџетот за летување.

Сите брмчат за постојано зголемување на цените на лежалките, чадори, храна, пијалоци и сладолед во туристичките места, но една плажа во Грција се издвои по својата понуда.

Имено, во групата на Фејсбук наречена „Во живо од Грција“, која споделува информации за летните одмори во Грција, објавена е фотографија на која се гледа голем постер кој рекламира понуда на плажа во грчкиот град Неои Порои, кој се наоѓа под планината Олимп.

Извор: Во живо од Грција Фејсбук
Така, во едно од најпопуларните летувалишта во Грција, чадор, лежалка, кафе и крофна или шише вода чинат само четири евра.

Некои забележаа дека цената е ревидирана и дека минатата година истата понуда чинела педесет центи помалку, што е неспоредливо мала разлика во однос на поскапувањата на други места.

„Па, тоа е повеќе од ништо“, „Екстра. Во Будва прв ред и до 25 евра“, „На Лефкада лежалки 20 евра и добиваш 1 литар вода“, „Лептокарија две кафиња 8 евра, бесплатна вода и лежалки за тие пари за само 3 часа“, напиша воодушевено. корисници.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО