5.2 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Цените на берзата на гасот во Европа утринава се зголемија за повеќе од 10 отсто

НАЈЧИТАНО

Цените на берзата на гасот во Европа утринава се зголемија за повеќе од 10 отсто поради признавањето на независноста на самопрогласените НР Доњецк  и НР Луганс од страна на Русија, покажуваат податоците на лондонската берза ICE.

Фјучерсите за март во центарот TTF во Холандија се зголемија на речиси 935 долари за 1.000 кубни метри или 80 евра за мегават-час.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО