5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Цената на најпознатата криптовалута Биткоин и натаму се задржува на ниво повисоко од 20.000 долари

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Цената на најпознатата криптовалута Биткоин и натаму се задржува на ниво повисоко од 20.000 долари.

Утрово се продава по цена од 20.885 долари, по саботниот раст од 7,5 отсто и на 21.299 долари.

Цената на вториот по големина токен Етер утрово се искачи на 1.543 доари.

Биткоинот не е над 20.000 долари од почетокот на ноември.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Кина: Палењето на Куранот ја покажува лицемерието на некои западни политичари

Портпаролката на кинеското Министерство за надворешни работи Мао Нинг рече дека чинот на палење на светата книга Куран во Шведска и во други земји...

Десет намирници кои ќе го одржат вашето срце здраво

Ако сакате да се борите со срцеви заболувања, има многу намирници што можете да ги вклучите во вашата исхрана за да го направите тоа....

Го прашавме докторот: Како да го намалиме ризикот од мозочен удар

„Мозочниот удар се случува кога ќе се прекине снабдувањето со крв во мозокот, а мозочните клетки се влошуваат, односно умираат. Оштетувањето на мозочните клетки...
spot_img
spot_img
spot_img