5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Цариниците наместо зимска облека пронашле марихуана во тегла

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Цариниците на граничниот премин Хоргош во соработка со полицијата заплениле речиси два килограми марихуана, која патник се обидел да ја прошверцува во кеса со храна.

Како што се наведува во соопштението на Царинската управа, прекршокот бил откриен кога на влез во државата на контрола пристигнал автомобил со домашни регистарски таблички во кој државјанин на Србија (43) сам патувал од Виена кон Белград.

При детален преглед на автомобилот, меѓу личните работи во багажникот во една од кесичките со храна била пронајдена голема стаклена тегла наполнета со марихуана.

Со мерењето е утврдено дека се работи за околу 1,75 килограми од споменатиот наркотик.

Дрогата заедно со сопатникот и автомобилот ја презеле полицијата и обвинителството.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...

Како предвоената престолнина на секс туризмот се претвори во дувло полно со насилство и ХИВ!

Убиства, злоупотреби, прогони, окупација, уништување, емиграција… тоа се зборови кои денес автоматски се поврзуваат со Украина. Инвазијата на таа земја донесе со себе страдање...
spot_img
spot_img
spot_img