26.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Хуркач до титулата дојде со фантастичен тенис и комплетно го надигра најдобриот светски тенисер

НАЈЧИТАНО

Полјакот Хуберт Хуркач го освои АТП тенискиот турнир во Хале, откако попладнево во финалето го совлада првиот носител, Русинот Данил Медведев, со 6-1, 6-4.

Хуркач до титулата дојде со фантастичен тенис и комплетно го надигра најдобриот светски тенисер.

Полскиот тенисер во финалето дојде до победата за 63 минути игра и ја освои петтата титула во кариерата, играјќи го своето петто АТП финале.

За Русинот Медведев ова беше 25 финале во кариерата и 12 пораз.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО