17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Христијан Мицкоски-Благодарам Македонијо! Величествена ноќ, енергија и сила за промени (ВИДЕО)

НАЈЧИТАНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на социјалните мрежи објави снимка од дрон, направена за време на вчерашниот протест на артијата пред Владата на Република Македонија.

– Благодарам Македонијо! Величествена ноќ, енергија и сила за промени – напиша Мицкоски.

Вчера беше објавено, дека на протестниот митинг во Скопје присуствувале над 80.000 граѓани.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО