Хрватскиот фитнес тренер беше мистер и фудбалер: Во нова улога во Нова

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Фран Лауш е натпреварувач во новата сезона на шоуто „Танц со ѕвездите“, па откри колкаво танцувачко искуство има и што може да очекуваат гледачите од него.

Инфлуенсерот Фран Лауш ќе го гледаме како еден од натпреварувачите во новата сезона на популарното шоу „Танц со ѕвездите“.

Неговите многубројни следбеници на социјалните мрежи веќе знаат кој е тој, а сега ќе го запознае и пошироката публика.

„Јас сум Фран. Цел живот се занимавам со разни спортови и дипломирав на кинезиолошкиот факултет. Главно снимам фитнес содржини на социјалните мрежи, но не знам како точно да ја дефинирам кариерата или животот бидејќи од кога почнав да работам се занимавам со се“, накратко се претстави тој во интервју за Дневник.хр.

Признава и дека до сега навистина не го следел „Танц со ѕвездите“, освен клипови кои би се појавиле на социјалните мрежи, а нема ни танцувачко искуство.

„Апсолутно немам искуство со танцување, никогаш не сум размислувал премногу за тоа бидејќи се сметам за лош танчер, искрено сум изненаден што ќе учествувам во шоуто“, вели тој.

Но затоа неговата девојка Паула има танцово искуство и се занимава со свилено танцување, па се надева дека таа ќе му биде од помош за време на шоуто.

„Секако, голем плус е што и самата е танчерка, па разбира колку ова шоу може да бара и може да ми даде совет кога ќе ми треба. Таа е малку скептична за моите танцувачки способности, но се надевам дека ќе и докажам дека не е во право“, вели тој.

Смета и дека има некои предности во однос на другите кандидати, но е свесен и за своите недостатоци.

„Можеби тоа што цел живот се занимавам со спорт ќе ми помогне да ги издржам тренинзите и темпото со кое ќе ги работиме кореографиите, но мојата вкочанетост би можела да ме спречи, што веројатно нема да оди во прилог на некој танц. движења“, вели Фран и ветува дека ќе даде се од себе во шоуто и се надева дека ќе научи многу.

„Можете да очекувате да дадам се од себе, иако танцувањето не ми доаѓа природно и се надевам дека многу ќе напредувам во овој проект преку епизодите доколку успеам да останам во шоуто подолго време. ” тој вели.

Тој ни ја откри и тајната на неговата популарност на социјалните мрежи.

„Мислам дека сум доста автентична во мојата содржина, комуницирам со публиката и се трудам да пренесам што повеќе знаење на луѓето кои ја следат мојата работа“, вели Фран.

Тој споделува и приватни моменти со своите следбеници, па се запрашавме дали некогаш зажалил.

„Никогаш навистина не зажалив што споделив некои приватни моменти, сметам дека се што објавувам сум јас и не се плашам од потенцијална проценка од луѓето доколку не се согласуваат со некои мои избори“, вели инфлуенсерот.

Фран особено го обожаваат девојките, но изгледа дека тој не е баш свесен за тоа, а тврди и дека неговата девојка не е љубоморна бидејќи и самата многу добро знае колку е популарен на социјалните мрежи.

„Не знам колку девојките ме обожаваат хаха, но девојката ја разбира ситуацијата во која се наоѓаме, рационална е и комуницираме се што потенцијално може да ни пречи“, вели тој, а на прашањето дали девојката е и негова. обожавател пред да започнат врска, тој открива:

„Јас бев повеќе нејзин обожавател отколку таа моја, морав да вложам многу труд за да се доведам во позиција да можам да ја наречам моја девојка.

Покрај тоа што беше успешен инфлуенсер, Фран беше и Мистер Фотогеник, фудбалер, а денес е и фитнес тренер, но вели дека не секогаш бил магнет за жените.

„Хаха, во основно и средно не бев премногу популарна меѓу девојчињата, може да се каже дека доживеав „сјај“ на факултет. Во моментот кога почнав да работам на себе, кога станав фокусиран на себе и на мојот напредок, девојките почнаа да забележуваат дека постојам“, признал тој.

Во неколку наврати зборуваше за дискриминацијата со која се соочувал растејќи поради бојата на кожата, но вели дека такви моменти биле ретки.

„Секако, тука и таму се случуваа некои непријатни ситуации, мислам дека имав среќно детство и дека немав некои поголеми проблеми. Не би пораснал никаде отколку во Хрватска. Колку и да имав тешки моменти во животот и луѓе кои можеби нема да ме прифатат (кое беше големо малцинство), имав двојно повеќе убави моменти и луѓе кои ме поддржуваа и ми помагаа во такви ситуации. Мислам дека нема многу да се жалам“, заклучи тој.

На крајот тој испрати порака до своите минати и идни обожаватели.

„На луѓето кои ја следат мојата работа и на луѓето кои не ме познаваат, само сакам да им кажам дека се надевам дека преку мојата работа барем ќе успеам да им насмеам на лицето или да поттикнам некои позитивни чувства. вели Фран.

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img