2.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Хрватскиот град Риека синоќа беше зафатен од големо невреме

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Хрватскиот град Риека синоќа беше зафатен од големо невреме. Поплавени беа голем број објекти, а во една игротека во градот се одвиваше драма за спасување на децата кои биле во неа. Просториите на игротеката почнале да се полнат што предизвикало паника кај децата. На помош дошле пожарникари и граѓани.

Според информациите на тамошните медиуми еден маж го загуби животот во невремето.

Полицијата во Риека соопшти дека  околу 19.30 часот добила пријава дека во поплава под автомобил е пронајдено машко лице. До доаѓањето на Брзата помош, мажот починал, а телото е испратено на обдукција.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...

Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него

Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него, изјави денеска портпаролот на...
spot_img
spot_img
spot_img