14.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022

Хотел „Олеа Гарден“ од Грција со демант – Никој не останал без смештај ниту една минута, ширите лажни вести!!!

НАЈЧИТАНО

По лажните вести, дека македонски семејства се оставени на улица од управта на хотелот Олеа Гарден во Грција, а наводно по вина на ТА ЈК Травел, со демант се јави и хотелот Олеа Гарден од Грција, кој негира било какво бркање на гости од хотелот и дека гостите преку ЈК Травел не останале на улица ниту една минута. Известувањето испратено од Олеа Гарден Грција го објавуваме во целост.

„Почитуван партнер ЈК Травел

Се извинуваме за било какво недоразбирање направено во комуникација со вашите гости и рецепцијата.

Ви гарантираме дека одморот не бил прекинат на ни еден Ваш гостин во Олеа Гарден хотел ни за една минута.

За истото можи да Ве известат и самите гости во било кое време. Искрено се надеваме на добра идна соработка.

..“ стои во официјалниот допис испратен од хотелот Олеа гарден до ТА ЈК Травел и до редакцијата Охридскај.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО