16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Холивудската актерка Кејти Холмс повторно е среќно вљубена

НАЈЧИТАНО

Холивудската актерка Кејти Холмс повторно е среќно вљубена. Нејзиниот нов срцекршач е музичарот Боби Вутен III. Парот не ја крие својата љубов.

Парот беше уловен од папараците за време на романтична прошетка низ њујоршкиот Централ парк, при што паднаа бакнежи, допири и насмевки. Подоцна отишле во музејот Гугенхајм и ја запознале и мајката на актерката Кети.

43-годишната актерка, која се прослави во серијата Симпатии (Dawson’s Creek), не ја коментираше новата романса со десет години помладиот музичар, кој беше номиниран за наградата Греми, а работи на Бродвеј.

Иако историјата на запознавањето на Вутен не и е позната на јавноста, таа е сосема поинаква со минатото на актерката.

Во мај 2021 година, по девет месеци брак, таа раскина со познатиот угостител и актер Емилио Витол. „Тие открија дека работат подобро како пријатели. Кејти се фокусира на улогата на мајката и на претстојните филмски проекти “, изјави неименуван извор за Us Weekly. Друг извор е за Е! Вестите по разделбата со Витол велат дека запознавањето не е приоритет за Кејти. Тој додаде дека актерката инаку е отворена за нова врска: „Ако се случи, ќе се случи. Ако не, и тоа е во ред“.

Актерката ја има 16-годишната ќерка Сури, од шестгодишниот брак со познатиот актер Том Круз.

Во интервју за Town & Country во 2017 година, таа изјави дека нејзината ќерка е најважната личност во нејзиниот живот и дека е целосно посветена на своето воспитување.

Помеѓу 2013 и 2019 година, таа беше актерка во врска со актерот Џејми Фокс.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО