20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022

Хејли Болдвин (повторно) ги демантира гласините за бременост: „Дај ми мир“

НАЈЧИТАНО

25-годишната манекенка и инфлуенсерка Хејли Болдвин, сопруга на поп-ѕвездата Џастин Бибер, додека нејзиниот познат вујко Алек Болдвин го очекува своето осмо потомство на 64 години, редовно ги повторува гласините за бременост.

Ден по Греми, каде таа и Џастин блеснаа на црвениот тепих – тој во дводелен предимензиониран фустан на Balenciaga, таа во подеднакво широко исечен тоалет Сен Лоран – коментира Хејли на Инстаграм и ги премолчи новите гласини дека ќе биде со Џастин набрзо станал родител.

„Не сум бремена, дајте ми мир на умот“, одговори Хејли на објавата на профилот на одржливиот портал Радар, во која напишаа: одење во лелеави фустани.Покрај навестувањата дека Болдвин избрал бел сатенски фустан со луксузен крој за добро да ја покрие бременоста, некои луѓе погрешно ја протолкувале и нејзината приказна на Инстаграм, која била објавена на доделувањето на музичките статуетки.

„Толку сум горд на тебе и на албумот Justice. Каква неверојатна година е оваа! Имаме толку многу да славиме“, додаде инфлуенсерката на фотографијата на која таа и Џастин се бакнуваат во хотел во Лас Вегас, каде што се одржа блескав настан исполнет со ѕвезди, од кој Бибер замина со празни раце и покрај неколкуте номинации.

Хејли Болдвин и тригодишниот Џастин Бибер се во брак од 2018 година и оттогаш се мета на навестувања и шпекулации на таблоидите за потенцијален раст, што поранешниот балетан упорно ги отфрла.

Во интервју за Wall Street Journal неодамна, таа рече дека е сè уште многу млада и дека има уште многу време за семејството. Таа и Џастин можеби ќе се решат на овој чекор во следните неколку години, откри таа и додаде дека е свесна дека е невозможно да се знае колку брзо ќе успеат.

Хејли, ќерката на актерот Стивен Болдвин, помладиот брат на поозлогласениот Алек, неодамна се најде во центарот на вниманието поради здравствени проблеми: беше хоспитализирана поради симптоми слични на мозочен удар. Лекарите откриле дека тие се предизвикани од мало згрутчување на крвта во мозокот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО