23.1 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Хејли Бибер е новото лице и амбасадор на брендот за накит Tiffany & Co.

НАЈЧИТАНО

Луксузна американска продавница за накит Tiffany & Co. ја објави својата најнова колекција и рекламна кампања со нивната нова амбасадорка Хејли Бибер.

Мултиталентираниот модел е претставен на новите промотивни фотографии за колекцијата на Тифани. Ова е прва рекламна кампања за Тифани со Хејли откако моделот се потпиша како официјален амбасадор на брендот минатиот октомври. Пред тоа, таа постојано беше забележана како објавува фотографии на социјалните мрежи облечена во скапоцените камења на Тифани на настани од висок профил.

„Имам посебни сеќавања на жените на кои им се восхитувам кога носат накит од Tiffany & Co. … Снимката од неодамнешната кампања беше неверојатна. Сакам да работам со тимот на Тифани. Мојот сон отсекогаш бил да се поврзам со брендот и многу сум благодарен што сум заштитно лице на колекцијата Тифани Т“, изјави инфлуенсерот за кампањата.

На фотографиите може да се види на класични столчиња од средината на векот, како што се дизајнерот Кантеливер Цеск на Марсел Бројер и класичната столица со стапчиња на Пјер Жанерет, кои ги носат овие слики во доменот на животниот стил и младинската култура – фокусирајќи се на новото раководство на Тифани. Двата дизајни на столови станаа колекционерски предмет кај младите потрошувачи кои се свесни за модата за време на пандемијата, а извршниот потпретседател за производи и комуникации на Тифани, Александре Арно, дури има и столици Jeanneret во неговата канцеларија.

„Иконата на современиот стил, Хејли Бибер, го отелотворува силниот дух на колекцијата Т. Возбудени сме што ќе се појавиме во нашата нова кампања на колекцијата Т“, рече Арно за новата функција на Хејли Бибер. Додека класичната T колекција на Тифани претрпе различни повторувања во текот на децениите, нејзината најнова колекција вклучува тркалезни приврзоци и прстени обетки – некои со дијаманти – кои се продаваат за помеѓу 3.500 и 6.800 долари. Дел од колекцијата ќе биде достапна во септември, а дел само на почетокот на 2023 година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО