2.8 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Хејли Бибер ги имаше првите симптоми на мозочен удар: Телото ми се бореше, тоа беше еден од најстрашните моменти

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Сопругата на Џастин Бибер и една од најпознатите манекенки во светот, Хејли Бибер (25) во четвртокот наутро ги доживеала првите симптоми на мозочен удар.

Таа помина неколку дена во болница откако ги почувствува првите симптоми на мозочен удар, а во таа прилика се огласи на социјалната мрежа Инстаграм за да ја информира јавноста дека чувствува симптоми слични на мозочен удар.

Манекенката имала симптоми на мозочен удар

– Во четвртокот наутро седев и појадував со сопругот кога добив симптоми слични на мозочен удар, по што ме однесоа во болница. Откриено е дека имам многу мал згрутчување на крвта во мозокот, што предизвика недостаток на кислород, но моето тело успеа сам да се справи со тоа и целосно се опоравив за неколку часа – напишала оваа позната убавица.

Манекенката моментално се опоравува дома, а вели дека се чувствува многу подобро.

– Иако ова беше еден од најстрашните моменти низ кои сум поминал, сега сум дома и добро сум, и многу сум им благодарен на неверојатните лекари и медицински сестри кои се грижеа за мене. Им благодарам на сите што ми се обративте со добри желби и грижа и за сета поддршка и љубов – заклучи Хејли.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img