Херцег Нови: Се уште трае потрагата по момчето кое бран го повлече во морето

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На морето во Херцег Нови денеска ќе се изврши најобемна акција за пребарување на тринаесетгодишно момче кое минатата недела беше повлечено во морето од бран, изјави помошник директорот на Управата за поморска безбедност и управување со пристаништа. Жарко Лукшиќ.

Лукшиќ рече дека морето е мирно и дека во потрагата ќе учествуваат 20 пловни објекти, а се очекуваат околу 100 спасувачи со копнени сили, како и пристигнување на хеликоптер.

Тој додаде дека хеликоптерот се очекува да пристигне во утринските часови, јавуваат црногорските медиуми.

Тринаесетгодишно момче од Херцег Нови исчезнало во вторникот на 17 јануари околу 22 часот од шеталиштето „Пет Даница“ во Херцег Нови кога бран го повлекол во морето.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img