24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Хеликоптер користен за туристички летови се урна на автопат во Западна Вирџинија, притоа загинаа шест лица

НАЈЧИТАНО

Хеликоптер користен за туристички летови се урна на автопат во Западна Вирџинија, притоа загинаа шест лица, јавија локални медиуми.

Хеликоптерот бил опожарен кога на местото стигнала спасувачката екипа.

Се очекува патот да биде затворен 24 часа за време на истрагата на местото каде се случи трагедијата.

Шефот на операции при Управата за итни случаи Логан, Реј Брајант го опиша хеликоптерот како Белл УХ-1Б од времето на Виетнамската војна.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО