8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Хелена Кристенсен со синот Мингус, ѕвездата на модната кампања

НАЈЧИТАНО

Данскиот супермодел Хелена Кристенсен и нејзиниот син Мингус докажуваат дека јаболкото не паѓа далеку од дрвото.

Тие заедно се дел од најновата рекламна кампања на Марчело Фон Берлин. Кристенсен носи панталони со светки, блејзер со пердуви и црни свилени пижами во кампањата, додека 22-годишната Мингус, која е родена кај моделот со Норман Ридус, е облечена од глава до пети во кожа.

„Секогаш е убаво да се дружам со мојот син“, изјави Кристенсен за Grazia за искуството и продолжи: „Многу се забавуваме заедно, си кажуваме шеги по цел ден. Добро е да се има таен јазик на снимањето, за да можете навистина да се препуштите на хуморот, а мојот син е мајстор во тоа“.

Дуото веќе позира заедно за модните брендови како Victoria’s Secret и Rag & Bone.

Но, се чини дека Мингус нема целосно да се посвети на светот на модата и позирањето. „Тој е благодарен што е дел од тоа од време на време, но целото свое време го поминува правејќи музика и студирајќи филм“, рече Кристенсен.

Ѕвездата во подем на модниот стил го имаше своето деби како модел за Келвин Клајн во 2017 година и прошета на пистата на модната недела во Лондон за Томи Хилфигер во 2020 година.

На 53 години, Кристенсен е многу зафатен. Таа е ко-основач на сопствената издавачка куќа, Staerk & Christensen, соработува со модни дизајнери, а исто така е креативен директор на брендот за мириси Strangelove. Кога станува збор за манекенството, таа не така одамна беше дел од кампањата за долна облека на Коко де Мер Icons.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО