8.3 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022

Хаос на Фејсбук: Страницата преполна со објави на непознати луѓе

НАЈЧИТАНО

Корисниците ширум светот масовно пријавуваат проблеми на Фејсбук.

Имено, според корисниците, нивните редовни објави повеќе не се прикажуваат на почетната страница.

Наместо тоа, на почетната страница се прикажани објави од непознати луѓе кои објавуваат на страници на познати луѓе. Погледнете како изгледа во галеријата.

Проблемот е забележан и во средата наутро на DownDetector, кој наведува дека најмногу проблеми се забележани на апликацијата (73%), додека во 23% од случаите проблемот е забележан на веб-страницата и 4% при логирање на самиот Facebook.

Facebook сè уште нема официјално соопштение, па причината за овој проблем се уште не е позната.

Некои корисници наведуваат дека е бесмислено да се јавите во службата за корисници бидејќи добиваат само автоматски одговор.

„Почетната страница е полна со објави на познати личности, едвај можам да видам ниту една корисна објава“, изјави еден корисник.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО