Хамулиќ на прагот на трансфер во француската Лига 1

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Потенцијалниот репрезентативец на Босна и Херцеговина и актуелен член на Стал Миелец Саид Хамулиќ би можел во наредниот период да го засили тимот на Тулуз.

Хамулиќ е еден од водечките стрелци во полскиот шампионат со девет постигнати гола на 17 натпревари, а неговите одлични партии привлекоа бројни екипи.

Така, според медиумите, францускиот прволигаш понудил 2 милиони евра, кои Стал Миелец ги прифатил.

Хамулиќ е роден во Холандија, но неговите родители имаат корени од Босна и Херцеговина.

Доколку се реализира трансферот, ќе се соочи со многу силна конкуренција на врвот на нападот на Тулуз. За овој тим настапуваат Вељко Бирманчевиќ, Рафаел Ратао, Јуниор Флемингс, Закарија Абухал, Адо Онаиву и Јанис Берграуи.

Кариерата ја започна во Алфенс, а настапуваше и за Гоу Ахед Иглс, Квик Бојс, Даинава, Ботев Плодив, Судува и Стал Миелец.

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img