0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Хамилтон го менува презимето, процесот е веќе започнат

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Како точно ќе биде неговото полно име се уште не е познато, но познато е дека седумкратниот светски шампион веќе ја започнал документацијата за официјално да го додаде моминското презиме на неговата мајка.

За моето семејство следната победа во првенството ќе биде од светско значење“, изјави Хамилтон и продолжи:

„Ќе ми биде важно и мене, со задоволство ќе го носам моето презиме Хамилтон. Но, никој од вас можеби не знае дека моминското презиме на мајка ми е Ларбалестиер. Ќе го додадам и на моето полно име“.

Британецот нагласи дека не разбира зошто жената, кога ќе се омажи, го губи презимето.

„Се надевам дека презимето на мајка ми ќе биде придружено со презимето на мајка ми. Можеби нема да биде возможно да се заврши сè до трката следниот викенд, но јас веќе работам на тоа“.

Таткото на Хамилтон, Ентони и неговата мајка Кармен се разведоа кога Луис имаше две години.

Изјавата на возачот на Мерцедес можете да ја слушнете во видеото во 24:25 минути.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...

Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него

Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него, изјави денеска портпаролот на...
spot_img
spot_img
spot_img