23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Фудбалерот треба да плати казна од 25.000 евра

НАЈЧИТАНО

Македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Чурлинов треба да плати казна од 25.000 евра поради начинот на кој го прославил влегувањето на Шалке 04 во првата германска фудбалска лига.

Имено, по завршувањето на натпреварот против екипата на Сент Паули и откако клубот на Чурлинов обезбедил влез во првата германска фудбалска лига, нашиот репрезентативец не можел да ја сокрие радоста, па запалил факел среде „Велтинс Арената“ во Гелзенкирхен.

Ваквото однесување на македонскиот фудбалер не можело да пројде неказнето, а како што пренесуваат медиумите во Германија, надлежните во Фудбалскиот сојуз на Германија го казниле Чурлинов со неверојатни 25.000 евра.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО