17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо им се заблагодари на навивачите за честитките по повод неговиот 37-ми роденден

НАЈЧИТАНО

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо им се заблагодари на навивачите за честитките по повод неговиот 37-ми роденден.

„Животот е како ролеркостер. Напорна работа, високо темпо, напорни цели, големи очекувања… Но, на крајот сè се сведува на семејството, љубовта, искреноста, пријателството – вредности кои јасно покажуваат дека сите напори вредат.

Ви благодарам за честитките! 37, и ова не е граница!“, напиша Роналдо на Инстаграм, објавувајќи фотографија со својата придружничка Георгина Родригез и роденденска торта.

Претходно Роналдо изјавуваше дека има намера професионално да игра фудбал најмалку уште 4-5 години.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО