16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Францускиот претседател Емануел Макрон го посети пазарот Церги во Париз, но таму, очигледно не беше добредојден

НАЈЧИТАНО

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го посети пазарот Церги во Париз, но таму, очигледно не беше добредојден.

Додека тој разговараше со луѓето, некои нервозни пазарџии грабнаа да го гаѓаат претседателот со патлиџани.

Службата за обезбедување веднаш реагираше со тоа што отвори чадор и успеа да спречи Макрон да биде погоден во главата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО