(Фото) Со палки претепан припадник на „Перпетумобиле“ во Охрид ,сторителите познати,истрагата …???

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Припадник на агенцијата за обезбедување „Перпетумобиле“ од Охрид ,задолжен за транспорт на пари, на ден 15 -01-2023 година на улица „Туристичка“ во Охрид ,пред Градскиот пазар во Охрид веднаш до аптеката на „Зегин“ ,во 9 часот утрото пред неговото службено возило би пресретнат од три лица од Струга.Лицето Б.Х. од Струга кој бил заедно со уште две лица започнале да го удираат со безбол палки и пендрек вработениот во агенцијата за  обезбедување „Перпетумобиле“ М.А. од Охрид ,при што од силата на ударите по главата и телото ,кај лицето М.А. се здобил со тешки телесни повреди во пределот на глава,рака и грб.М.А.бил итно пренесен во охридската билница,додека службено настанот во СВР Охрид бил пријавен на ден 16-01-2023 година.

Фото:Охридскај

СВР Охрид излезе со званично сопштение за настанот денес на 17-01-2023 гоидна :

„На 16.01.2023 година во 15.20 часот во СВР Охрид е пријавено дека на булеварот „Туристичка“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад извршен од Б.Х. од Струга заедно со уште две лица, врз М.А.(42) од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

“По целосно документирање на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава”,истакнаа во своето соопштение СВР Охрид .

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Апокалиптични сцени во Турција и Сирија: „Афтершоковите беа како Армагедон“

Земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди рано утринава јужна Турција и беше почувствуван во поголем дел од земјата, како...

Бијонсе се најде на удар на критики за нејзиниот говор на доделувањето на наградите Греми, а многумина ја нарекоа „дволична“ и „лицемерна“

Бијонсе (41) се најде на удар на критики за нејзиниот говор на доделувањето на наградите Греми, а многумина ја нарекоа „дволична“ и „лицемерна“ за...

Османи гледа антисемитизам, ама видел и антисемитски пораки како руска воена пропаганда

Антисемитизмот го донесе холокаустот, но не исчезна со холокаустот, ниту пак е поразен. Мораме да ги удвоиме нашите напори да за да се справиме...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img