5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

(ФОТО) Претрес во гостиварски Сенокос, пронајдена дрога, приведен дилер

spot_img
spot_img
spot_img
Денеска (19.01.2023) во 00.45 часот во гостиварски Сенокос полициски службеници од СВР Тетово – ОВР Гостивар го лишиле од слобода И.Џ.(32) од истото село.
При претрес извршен со судска наредба во дом и други помошни простории каде што живее И.Џ. и при преглед кај него му биле пронајдени и одземени три ќеси со поединечни пакувања марихуана и дигитална вага.
Лицето е задржано во полициска станица за понатамошна постапка по што ќе следи и соодветен поднесок.
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Владата го смени името, но но не и планот

Владата воведува данок против оние форми кои енормно профитираа од кризите изминативе две-три години, само го нарекува со друго има, данок за солидарност. Имено, доколку државата...

И на МНР му „пукна филмот“

Министерството за надворешни работи на Северна Македонија преку соопштение, со жалење констатира дека собраниската декларација за наводна „ескалација на агресивни антибугарски активности во Република...

Груевски ја коментира ситуацијата со соседна Бугарија

„Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ...
spot_img
spot_img
spot_img