(ФОТО) Една од најубавите жени на светот позираше на песочна плажа во минијатурни бикини и покажа потесна фигура од кога било досега

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Бела Хадид сподели серија фотографии и видеа на кои позира во кафена дводелна.

Една од најуспешните манекенки на денешницата, Бела Хадид, покажа како ужива на песочната плажа фаќајќи ги сончевите зраци.Една од најубавите жени на светот покажа повеќе од планираното во тенка маичка, а разголените изданија никогаш не и биле проблем!
Таа на Инстаграм објави серија фотографии и видеа на кои е во кафеав дводелен костим за капење со плетенки во косата и пијалок во рака.

Посебно се забележуваа нејзиниот затегнат заден дел и нозе на кои не можеше да се забележи ни трага од целулит.

„Ѕвезда се раѓа“, „Преубаво“, „Тело на сонце“, „Престани да објавуваш толку добри фотографии“, „Не си реална“, „Ммм“, „Запали се“, се пофалија нејзините следбеници неа во коментарите.

Бела во последните години се етаблира како една од најбараните манекенки во светот на модата, а кариерата ја започна во 2016 година и набрзо беше прогласена за модел на годината, што и ја обезбеди првата ревија на Викторија Сикрет. Таа одлучи да влезе во светот на модата откако нејзината мајка Јоланда Хадид и сестрата Џиџи создадоа сопствена успешна манекенска кариера.

Што се однесува до приватниот живот, Бела е во врска со уметничкиот директор Марк Калман, што беше потврдено во јули минатата година, а тогаш се зборуваше дека биле пар околу една година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img