17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Фото: Дивјачко паркирање на тротоар пред Општина Охрид, се повикува МВР да го санкционира сопственикот

НАЈЧИТАНО

Денес во 11 часот дрско паркирање на моторно возило на самиот тротоар на ул. „Димитар Влахов“, пред самиот службен влез на Општина Охрид.

ПМВ со регистарки ознаки OH 076 CG, паркиран на самиот тротоар поточно, помеѓу оградата на Општина Охрид и за ваквото дивјаштво пешаците  беа принудувани да го заобиколат непрописно пропишаното возило и да се движат околу коловозната асфалтна површина. Возилото беше паркирано цели 30 минути и зачудува фактот што службени возила на охридската полиција на неколку наврати се движеа низ ул. „Димитар Влахов“ и никој  не застана да преземе службени дејствија ова возило да се отстрани од тротоарот?! Кој и да го управувал ова возило МВР на РСМ треба да го санкционира по допрен глас, кога веќе полициските службеници не го санкцонираа на лице место.

Фото: Охридскај

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО