7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

ФОТО:Авионот ја прелета пистата и заврши во езерото, затворен е аеродромот во Монпеље Франција

НАЈЧИТАНО

Товарен авион слета предоцна на пистата на аеродром во близина на јужниот француски град Монпеље на бурно време рано во саботата и заврши со нуркање со носот во блиското езеро, принудувајќи го аеродромот да биде затворен, соопштија властите.

Тричлениот екипаж на Боинг 737 не е повреден.


Аеродромот е затворен за сите патнички и карго летови се додека авионот не биде отстранет од езерото, а несреќата е под истрага.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО