2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

Финскиот премиер доби покана да ги посети фестивалот Sea dance и Exit

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Основачот на фестивалот Sea Dance, Душан Ковачевиќ преку својот Инстаграм профил ја покани премиерката на Финска Сана Марин да дојде на овогодинешното издание на фестивалот и пред целата организација ја изрази својата поддршка во медиумите. лудило кое се појави во последните недели, велат од организацијата на фестивалот.

Во својата покана до финскиот премиер, Ковачевиќ изјави дека би сакал таа да го посети не само Си Денс, туку и фестивалот EXIT следниот јули, нагласувајќи дека нејзината енергија и позитивен став се добредојдени на сите фестивали на Егзит.

Како што се додава, викендот на Sea Dance е секако потопол од викендот во Хелсинки.

Во изминативе неколку дена јавноста беше поделена во одобрувањето и осудата на објавеното видео на кое се гледа како финскиот премиер се забавува и танцува со група пријатели и познати личности.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Високи нивоа на микропластика откриени во операционите сали

Научниците открија високи нивоа на микропластика во операционите сали како резултат на „неверојатно високата“ количина пластика за еднократна употреба што се користи во современите...

16-годишниот син на покојната Тејлор Хокинс награден за изведба на тапани на годината

На стадионот Вембли во Лондон минатото лето, Фу Фајтерс свиреа 6-часовен концерт во спомен на нивниот многу ран тапанар Тејлор Хокинс, кој почина во...

Украински медиуми: Пропагаторот на Путин бил силуван од Чеченци

Руската новинарка на режимот Олга Зенкова била силувана од чеченски борци во Украина, меѓу кои наводно бил и внукот на лидерот Рамзан Кадиров. Во јавноста...
spot_img
spot_img
spot_img