9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

ФЕКАЛНА КАНАЛИЗАЦИЈА НА УЛИЦА „ЖИВКО ЧИНГО“

НАЈЧИТАНО

Екипи на ЈП „Нискоградба“ работат на изведба на фекална канализација на улица „Живко Чинго“. Должината на линијата изнесува 400 метри.

Вредноста на проектот е 1 578 000 денари, а средствата се обезбедени од буџетот на Општина Охрид.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО