9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Федерер на последните настапи во кариерата нема да биде сам

НАЈЧИТАНО

Швајцарецот Роџер Федерер на својот проштален настап во кариерата во дресот на тимот на Европа на претстојниот Лејвер куп во Лондон ќе настапи само во парови, а не и во поединечна конкуренција.

Лејвер купот меѓу екипите на Европа и остатокот на светот е на програмата од 23 до 25 септември во лондонската О2 Арена.

– Мислам дека би можел в петок да заиграм во парови – изјави 41-годишниот Федерер за швајцарските новинари во Лондон.

– Искрено, по последните неколку интензивни тренинзи јас бев задоволен со нивото на мојата игра – рече Федерер, кој во Лондон тренираше со Гркот Стефанос Циципас.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО