16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Фасадaта на зградата на Министерството за надворешни работи вечерва светна во сино и жолто

НАЈЧИТАНО

Фасадaта на зградата на Министерството за надворешни работи вечерва светна во сино и жолто. Според министерот Бујар Османи тоа се бои кои го симболизираат почетокот на преговорите на Македонија со ЕУ.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО