-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Уште 20 луѓе се заглавени, а 120 се досега спасени во големиот пожар во западниот дел во бизнис-зграда во Москва

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Уште 20 луѓе се заглавени, а 120 се досега спасени во големиот пожар во западниот дел во бизнис-зграда во Москва, пренесува ТАСС. Првите четири од вкупно десет ката се зафатени, а огновите ги гаснат 180 пожарникари. Според првичните информации нема жртви. Постои можност пожарот да бил подметнат, што ќе биде предмет на истрага на руското обвинителство.

 

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img