-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Уште една холивудска ѕвезда постигна укинување на старателството

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Станува збор за актерката Аманда Бајнс, која своевремено беше позната како тинејџерка која западна во неволја поради алкохол и дрога.

Аманда сега има 35 години. Таа глумеше во филмови и серии, но се пензионираше во 2010 година како актер. Очигледно проблемите веќе почнале, штом по пензионирањето медиумите почнале да пишуваат дека паднала во пеколот на алкохолот и дрогата. Во 2013 година таа мораше да оди на задолжително психијатриско лекување, а привремено старателство над неа потоа судот и додели на нејзината мајка Лин.
Поради тоа судот пресуди дека 27-годишната Аманда Бајнс предизвикала помал пожар во нејзиниот дом во Калифорнија, како и нејзиното однесување под дејство на алкохол и дрога. После тоа, таа повеќе не се појавуваше многу во медиумите. Во 2018 година на социјалната мрежа објави дека била трезна 3 месеци, но само два месеци подоцна се вратила на лекување. Како причина го наведоа колапсот поради стрес.Оваа година, сепак, поднела барање за укинување на притворот. Нејзиниот адвокат тогаш изјави дека и самата верува дека нејзината состојба е подобрена и дека повеќе не и треба. Тој нагласи дека актерката се чувствува добро. Сега судот одлучи дека притворот може да биде укинат по речиси девет години. Така актерката си ја врати контролата врз финансиите и животот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img