2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

УЧЕНИЦИТЕ ОД ООУ „ХРИСТО УЗУНОВ“, ООУ „БРАТСТВО ЕДИНСТВО“ И ООУ „ВАНЧО НИКОЛЕСКИ“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД

НАЈЧИТАНО

Учениците од четврто одделение при OОУ „Христо Узунов“, OОУ „Братство Единство“ и ООУ „Ванчо Николески“ денеска беа во посета на Општина Охрид.

Градоначалникот Кирил Пецаков придружуван од секретарот на Општина Охрид, Александар Китески и реководителот на Секторот за образование и детска заштита, Димитар Спасески ги прими младите гости во големата општинска сала и ги запозна со основните информации околу начинот на функционирање на локалната самоуправа и главните општински симболи.

Ученичките посети се дел од наставната програма по предметот Општество.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО