4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Утре средба меѓу Додик и Вучиќ

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Утре во Белград ќе се одржи средба меѓу членот на Претседателството на БиХ Милорад Додик и српскиот претседател Александар Вучиќ, дознава Танјуг.

Детали за средбата не се соопштени, а таа доаѓа по средбата на Вучиќ со Кристијан Шмит, високиот претставник во БиХ. Состанокот уследи по употребата на овластувањата од Бон од страна на Шмит против Законот за недвижности на РС, а Вучиќ по состанокот изјави дека е против користењето на овластувањата во Бон.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Почина актерката Лиза Лоринг, која се прослави со улогата на Среда во култната серија „Семејството Адамс“

Актерката Лиза Лоринг, која се прослави со улогата на Среда во култната серија „Семејството Адамс“, почина во саботата на 28 јануари како последица од...

Загинаа 4 млади бразилски фудбалери

Автобус полн со млади фудбалери на фудбалскиот клуб Вила Мариа Хелена од Бразил се превртел во провалија од десетина метри. Според информациите на бразилските медиуми,...

Ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“, Памела Андерсон, утре ќе ги претстави сите тајни од својот живот во серијата „Памела, љубовна приказна“

Ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“, Памела Андерсон, утре ќе ги претстави сите тајни од својот живот во серијата „Памела, љубовна приказна“ (Pamela, A...
spot_img
spot_img
spot_img