16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Утре попладне и во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи

НАЈЧИТАНО

Утре попладне и во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава на град, соопшти УХМР.

Потоа во следните денови ќе преовладува сончево време, но во попладневните часови со изолирана појава на нестабилна облачност, пороен дожд и грмежи.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО