8.3 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022

Утре и задутре во Скопје сообраќајот ќе се одвива под отежнати околности

НАЈЧИТАНО

На 20.06. и 21.06.2022 (понеделник и вторник) во официјална посета на Република Македонија ќе пристигне премиерката на Република Финска, Сана Марин.

Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Скопје.

МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги издаваат полициски службеници.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО