13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022

Утре блокади на 4 места низ Македонија, протестите продолжуваат од недела

НАЈЧИТАНО

Утре продолжуваме со блокади низ Македонија. На 4 места, во Скопје пред владата, како и блокирање на магистралните патишта Штип-Велес, Струмица-Радовиш и Плетвар-Прилеп, информираат неформалните организатори.

„Повикуваме на масовност да кажеме НЕ на ултиматумот за бугаризација на Македонија, НЕ за бруталноста и полициските местенки, ДА за иднината на Македонија. Сабота во знак на почит на сограѓаните муслимани кои чествуваат празник нема да има протести. Продолжуваме масовно со протестирање во Скопје, недела во 19 часот пред Владата“, се наведува во соопштението.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО