9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Украинците објавија видео од нередот во кој живееле руските војници

НАЈЧИТАНО

Украинското Министерство за одбрана на Твитер објави видео во кое ѝ се потсмева на руската армија.

Видеото, наводно, е направено во украинскиот град Изјум, кој Украинците повторно го зазеле. Во таа прилика снимиле позиции кои руската војска ги напуштила. На снимката се гледа прилично неуредна просторија во која сѐ е расфрлано.

 

 

„8 Септември беше последниот ден кога Русите беа тука. Брзо побегнаа, живееја, јадеа, ебеа овде… Втората армија на светот. Неверојатно”, се вели во видеото.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО