7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Украинците им се обратија на мајките на заробените руски војници

НАЈЧИТАНО

Украинските власти денеска ги повикаа загрижените мајки на руските војници заробени на бојното поле да дојдат и да ги земат своите синови.

„Донесена е одлука да се предадат заробените руски војници на нивните мајки доколку дојдат да ги земат во Украина, во Киев“, се вели во соопштението на Министерството за одбрана.

Во соопштението не е прeцизирано за колкав број на заробени војници станува збор.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО