23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Украинците го нападнаа Змискиот остров

НАЈЧИТАНО

Украинската војска соопшти дека извршила воздушни напади на островот Змии. Тие велат дека им нанеле значителни загуби на руските сили.

Воената оперативна команда објави дека на островот биле извршени „целни напади со употреба на различни сили“.

„Воената операција продолжува и бара информативен молк додека не заврши“, соопшти командата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО