8.4 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022

Украинскиот воен дрон им создава огромни проблеми на Русите

НАЈЧИТАНО

Руската армија којашто се наоѓа на украинска територија засега нема решение за украинскиот дрон, кој, очигледно, им прави многу проблеми.

На социјалните мрежи започнаа да се споделуваат снимки од украинските напади извршени со дрон, а како што може да се забележи, ова украинско оружје буквално ги крева во воздух руските тенкови и другите оклопни возила.

Дронот лета на многу голема височина и е невидлив за голо око. Исто така, има сензори за ноќно снимање, па непријателската ретко кога може да му побегне од нишан.

Во продолжение, погледнете го видеото:

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО