18.2 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Украинска матурантка во фустан дојде меѓу урнатините на училиштето

НАЈЧИТАНО

Младата Украинка се вратила меѓу урнатините на своето уништено средно училиште во фустан што го подготвила за матурската вечер на денот кога требало да се одржи танцот.

Приказната која је објави украинскиот центар за граѓански слободи на Твитер, доаѓа од Ана Епишева, која сподели фотографија од својата внука во црвен фустан.

– Мојата внука требаше да заврши средно училиште оваа година. Таа и нејзините пријателки купуваа фустани и со нетрпение го очекуваа денот на матурата. Потоа дојдоа Русите – започна таа.

„Нејзиното училиште беше погодено и уништено. Денеска се врати во она што остана од училиштето“, напишала таа на Твитер.

 

На фотографијата е млада жена во светло црвена боја, зад која се гледаат огромните урнатини на зграда која некогаш била нејзино училиште.

Фотографијата стана вирална на Твитер и беше споделена повеќе од 2.000 пати за само неколку часа.

ФОТО: Твитер

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО