2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Украинка истапи пред руски војник

НАЈЧИТАНО

На видеото кое за кратко време стана исклучително популарно на Твитер, се гледа како постара жена стои пред руските војници и разговара со нив, пишува Н1.

„Зошто дојдовте во мојата земја?“, го прашала таа војникот.

 

 

На Твитер се прикажани и бројни снимки од руски напади. Едно видео прикажува постара жена покриена со ќебе како седи на клупа пред нејзината зграда која гори.

 

Киев е во пркосно расположение откако Русија ја нападна Украина, иако во градот одвреме-навреме одекнуваат пукотници, сирени и експлозии, а многу граѓани се обидуваат да побегнат од градот на безбедно.

Во Киев беше воведен и полициски час од 22 часот, а власта им порача на граѓаните да се скријат во скривници, но и дека можат да го користат метрото, кое нема да работи.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО