7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Украина денеска ги повика своите државјани веднаш да ја напуштат Русија

НАЈЧИТАНО

Украина денеска ги повика своите државјани веднаш да ја напуштат Русија, наведувајќи ја заканата од руска инвазија што може да го отежне обезбедувањето конзуларни услуги.

– Поради ескалација на руската агресија врз Украина, која може да доведе до значително намалување на можната конзуларна помош во Русија, Министерството за надворешни работи ги повикува граѓаните на Украина да се воздржат од патување во Русија, а тие во таа земја веднаш да ја напуштат нејзината територија – соопшти Министерството.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО