23.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Уживајте во одличните фудбалски доживувања

НАЈЧИТАНО

За секој нов претплатник на Мтел до 28 мај, следува втор STB уред за само еден денар.

Телекомуникацискиот оператор Мтел подготви нова супер понуда за новите корисници на Msat TV сателитската телевизија. Со секоја апликација за користење на Плус пакетот на Msat TV идните корисници имаат можност да добијат втор STB уред за само еден денар  во траење од 24 месеци.

„Уживајте во одличните фудбалски доживувања кои што претстојат со одличната телевизија на Мтел“, порачуваат од компанијата.

Промотивната акција е активна од 21 до 28 мај и може да ја искористат сите граѓани на Македонија.

„Со новата промотивна понуда на корисници им даваме можност да уживаат во своите омилени телевизиски програми на два различни уреди. Мсат нуди богата и возбудлива содржина на филмските канали, Арена каналите ги пренесуваат најинтересните спортски случувања, како претстојното финале на Лига на шампиони а имаме и одличен избор и на музички, документарни и детски канали, велат од компанијата.

Заинтересираните граѓани со повик на телефонскиот број 15010 или преку веб страна www.mtel.mk, но и со посета на продажниот салон на Мтел на улица Македонија во Скопје, можат да се пријават и да ја искористат понудата.

Плус пакетот на Msat TV вклучува повеќе од 130 канали со ексклузивна телевизиска програма вклучувајќи ги Арена и Еуроспорт спортските канали, Суперстар филмските канали, Еуроњус Србија, Пинк каналите.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО